Přilba ALPINESTARS VECTOR TECH POLAR HELMA MIPS - WHITE RED MATT

Kód: 23351/S
Značka: Alpinestar
4 946 Kč –49 % 2 499 Kč
pp277263 as vector tech helmet polar 540 540 61346
4 946 Kč –49 %
Velikost: S
Ihned k odeslání (1 ks) | 23351/S
4 946 Kč
2 499 Kč

Alpinestars Vector TECH Helma MIPS - 

Profesionální enduro helma s množstvím pokročilých hi tech technogií pro maximální bezpečnost  a nezaměnitelným designem Alpinestars. Díky vyladěnému tvaru a konstrukci poskytuje na Enduro helmu velmi nadstandardní ochranu. 

Klíčové vlastnosti

- Nadstandardně velké krytí hlavy - díky vyladěnému tvaru má výrazně vyšší ochranu nejen v zadní a přední části, ale oproti jiným také po stranách.

- MIPS Technology - tato verze je vybavena technologií MIPS, která ještě více chrání to nejcennější - mozek.  (více o technologii MIPS naleznete v textu níže)

 

- vnitřní rám - skrytá konstrukce zpěvňuje celek a zvyšuje pevnost přední části - Technologie chytře využívá vlastnosti kombinace vrstev o různé tvrdosti a jejich tvarování a díky jejich spolupůsobení rozvádí výraznou část přímé síly nárazu do bočních směrů a díky tomu sníží intezitu nárazu směřující na hlavu.  

- špičková technologie výroby skořepiny - Vacuum Formed Shell

- In mold technologie pro maximální účinnost pěny

- Elitní Dial systém umožňuje nastavení nejen obvodu hlavy, ale také polohy hlavy v helmě v horizontálním i vertikálním směru.

- Špičkové rychleschnoucí pohodlné výstelky Quick Dry s antibakteriální úpravou.

- Výborné odvětrání - Cool Head technology s 19 velkými otvory. (pro  ještě větší zvýšení odvětrání možno v kopcích a pod zvednout štítek do horní polohy a tím akrivovat větší vstupní otvory)

- Kompatibilní také s goggle - brýlemi MX stylu. Speciálně odklápěcí štítek umožňuje odložení brýlí MX pod štítkem i za jízdy. Štítek umožňuje i regulaci odvětrání.

- speciálně tvarované přezky vytváří větší prostor mezi pásky kolem uší a pásky tak nepříjdou do kontaktu s ušima a nedřou.

- součástí balení je ochranná taška na helmu s logem

- Technologie chytře využívá vlastnosti kombinace vrstev o různé tvrdosti a jejich tvarování a díky jejich spolupůsobení rozvádí výraznou část přímé síly nárazu do bočních směrů a díky tomu sníží intezitu nárazu směřující na hlavu.  

 

- Vnitřek odnímatelný a je možno jej prát.

- oplastování je i ze spodní části pěny

 - Splňuje a přesahuje nejen CE normy pro cyklistiku (EN 1078), ale také normy AS a CPSC.

- Oceňovaná v odborných médiích (kromě jiného vybrána a doporučována v nejčtenějším britském časopisu MBUK). 

MIPS - Přilba vybavená technologií MIPS® (Multi-Directional Impact Protection System) se skládá ze tří hlavních částí: EPS polystyrenová skořepina, kluzná vložka MIPS® a elastomery, které první dvě části spojují. V případě nárazu pod úhlem se elastomery natáhnou, a umožní tak mírný pohyb skořepiny přilby vůči kluzné vložce MIPS®, čímž dojde k absorbci rotačních sil. Jedná se o pohyb v řádu milimetrů. Ale i těchto pár milimetrů, během oněch kritických 2 milisekund, může výrazně snížit množství rotačních sil, které by se jinak přenesly až na mozek.
Zdrojem inspirace pro patent MIPS je samotný lidský mozek. Mozek je obklopen mozkomíšním mokem, díky kterému se mozek v lebce pohybuje a je chráněn před nárazy. Napodobením přirozené ochrany mozku funguje i unikátní technologie MIPS, která spolehlivě chrání váš mozek před nárazy a snižuje otřesy, které jsou na něj přenášeny. Tenká třecí vrstva MIPS je umístěna mezi vnitřní polstrovanou část a svrchní EPS skořepinu helmy pomocí speciálně vyvinutých ohebných úchytů. Svým uspořádáním nijak neruší celkový vzhled ani tvar helmy, nesnižuje komfort, ani nenarušuje technické vlastnosti. V okamžiku nárazu se vrstva MIPS posune spolu s hlavou nezávisle na směru nárazu a omezí rotaci mozku, která může představovat velké nebezpečí:

 

- velikosti (obvod hlavy nad ušima): S (51-55 cm), M (55-59 cm), L (59-63 cm).

- Váha: 387 g. ve velikosti M a to ve verzi s technologií MIPS 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Zpět do obchodu